גבעת הפרפרים

גבעת הפרפרים

ראש העיר שלום בן משה בוועדה המחוזית: "נפעל לביטול התוכנית הידועה בשם גבעת הפרפרים. לא נאפשר פגיעה בערכי הטבע העירוניים"
מוקד ראש העין
11/17/2019 - 09:52
פעילות משותפת של ילדי בי"ס היובל מראש העין ובי"ס יהלום משוהם
דוברות עיריית ראש העין

השבוע (ראשון), התקיימו 2 דיונים בוועדת ההתנגדויות של הוועדה המחוזית בהשתתפות ראש העיר שלום בן משה, ישי אדוארד מ"מ ראש העיר מחזיק תיק הועדה לתכנון ובנייה, מיכאל מלמד, סגן ראש העיר מחזיק תיק תכנון הנדסה, חברי מועצה ומהנדס העיר מר אריה גלברג. הדיון עסק בנושא השינויים לתוכנית המאושרת לפסגת טל ובעיקר המסדרון האקולוגי "גבעת הפרפרים".

בפתח הישיבה, ראש העיר הודיע כי הוא פועל לביטול התוכנית וזאת בכדי לא לפגוע בערכי הטבע ולהשאיר את המסדרון האקולוגי: "עמדתי האידיאולוגית היא כי יש לשמור על ערכי הטבע העירוניים. עלינו לאזן בין הפיתוח והבנייה לבין החובה לשמור על נכסי הטבע והריאות הירוקות של העיר. אנחנו פועלים לשינוי התכנית על מנת לשמור על ערכי הטבע והמסדרון האקולוגי".

 

הועדה קיבלה את הצהרתו של ראש העיר ואישרה להמשיך לפעול בכיוון זה.  נציגי התושבים וארגוני הטבע והסביבה שהשתתפו בדיון בירכו על המהלך.

 

בנוסף, הדיון עסק בהתנגדויות של עסקים הממוקמים באזור התעשייה הישן בעיר הטוענים כי התוכנית החדשה ניסתה למנוע את המשך פעילותם.

מטרת התוכנית לאפשר לעסקים הקיימים המשך פעילות תוך שמירה על איכות הסביבה ובד בבד לאפשר הגדלה, הרחבה ושדרוג של העסקים.

ועדת ההתנגדויות שמעה את הטיעונים שהועלו ע"י הנציגים של בעלי העסקים ואת עמדת העירייה ותעביר בעוד ימים אחדים את החלטתה בעניין. 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Image CAPTCHA